אחסון חפצי אומנות

 

חפצי אומנות - בעלי ערך כספי ואינסטימנטלי

 
חפצי אומנות רבים, כגון - תמונות, פסלים וכדומה, מצויים כיום באחסון, בין אם ממתינים להימכר במכירה פומבית או מכירה אישית ובין אם מאוחסנים עד לשימוש בהם על ידי אדם פרטי שרכש את הפריטים או קיבל אותם בירושה. ישנה חשיבות רבה לאופן אחסון פריטי האומנות לשם שמירתם.
 

כיצד יש להכין את חפצי האומנות לקראת אחסנתם?

 
בבואכם להעביר את חפצי האומנות שברשותכם לשירותי אחסנה, חשוב מאד להתכונן מראש ולבצע מספר צעדים מטרימים בעצמכם על מנת להבטיח את שמירת פריטי האומנות במצב הטוב ביותר. לרוב,פריטי אומנות שווים כסף רב, לכן יש להקפיד על הכנתם לקראת אחסנה על מנת לא לאבד משוויים במהלך תקופת האחסנה:

ראשית, יש לעטוף את החפצים בחומרים אשר מונעים הירטבות והצטברות לחות - כלומר, לא בפלסטיק אשר שומר את הלחות בפנים, אלא חומרים כמו ניירות עיתון וכדומה, אשר מאפשרים זרימה של אוויר. חשוב מאד לאבטח את קצוות התמונות, חלקים בולטים בפסל ועוד, באמצעות ריפוד נוסף על מנת למנוע היסדקויות ושברים.

נסו להיוועץ עם חברת האחסון איתה בחרתם לעבוד, טרם הבאת פריטי האומנות אליהם, באשר לאופן בו יש לעטוף אותם. לעיתים, בחלק מהמחסנים תוכלו ליהנות משירות עטיפה שכזה ולא תיאלצו לעשות זאת קודם בעצמכם.
 
אחסון חפצי אומנות
 

מה חשוב לחפש בשירותי אחסנה?

 
בעת חיפוש שירותי אחסנה, חשוב מאד להקפיד על כמה אלמנטים חשובים של רמה ואיכות. ראשית, נושא הביטחון. כאמור, פריטי אומנות הם דבר בעל עלות חומרית וכמובן, לעיתים גם סנטימנטלית, גבוהה. לכן חשוב מאד שבעת הנחתם באחסנה, לטווח ארוך או קצר, אנו לא מורידים מערכם.

לכן, חשוב לוודא שמדובר במחסנים מאובטחים ברמה גבוהה ומבוטחים על מנת למנוע מצבים של פריצות. שנית, וודאו כי המחסנים אינם חשופים לפגעים כמו רטיבות, לחות, שמש וכו' - שכן אלו דברים שעשויים לגרום לחלודה, הצטברות עובש ועוד מיני תקלות שלא יאפשרו לעשות שימוש בפריטי האומנות שלכם בהמשך ויורידו מערכם בוודאות. חפשו מחסנים בהם העובדים אמינים וזמינים. באחסון 2000 תיהנו משירות ברמה בלתי מתפשרת, מחירים אטרקטיביים ואמינות גבוהה.