האם כדאי לאחסן את הרהיטים במחסן או בדירה

 
כשיש מעט מידי רהיטים בבית הבית נראה ריק ולא כל כך נוח, אך כשיש יותר מידי רהיטים איכות החיים שלנו יורדת משמעותית. יש מצבים שבהם הצורך להיפטר מכמה רהיטים גדול מאוד, או שנצטרך להשלים עם חיים צפופים יותר, ובמאמר זה נעסוק בשאלה החשובה הזו.
 

מקום האחסון המועדף תלוי בהרבה פרמטרים

 
אי אפשר להחליט באופן כללי מה כדאי לעשות בכל מצב, הרי כל מצב שונה במאפייניו. למשל, אם מדובר במעבר לדירה זמנית במסגרת תמ"א 38 או עד לקבלת מפתח לדירה החדשה מהקבלן כאשר הוא מתעכב ומממן בינתיים למשפחה דמי שכירות, הרי שכל האפשרויות פתוחות וזה שאלה של כמה הדירה גדולה ועד כמה המתאר צפוף ומשפיע על איכות החיים. מצד שני יש מקרים בהם הדירה צפופה במיוחד כי התקבלה ירושה מבן משפחה קרוב ויש כל כך הרבה רהיטים בבית שאין מה לעשות איתם, כאשר לעתים הדירה שבה הן היו הייתה חייבת להתפנות. לכן כל מקרה לגופו.
 
 

מה תעשו עם הרהיטים?

 
 
בכל מצב שאתם לא רואים כל שימוש עתידי ברהיטים מסוימים, ולא משנה כמהזמן הם אצלכם בבית, כדאי לאחסן את תכולת הדירה במחסן. מצד אחד יש אנשים שיאמרו שאחסון במחסנים חיצוניים יהיה עד כדי כך נוח כך שקל לשכוח מהם, וכך למעשה אי אפשר למכור אותם כי זה פשוט בורח מהראש. זאת לעומת מצב שבו הרהיטים נמצאים בבית והבעלים שלהם מעוניין להיפטר מהם כמה שיותר מהר. האמת היא שאם אין לכם שימוש בהם כדאי לאחסן אותם במחסן ולדאוג למכור אותם או לתרום אותם כמה שיותר מהר, כי כך תרצו להפסיק לשלם גם את דמי השכירות למחסן על האחסון בלי סבל.
 

האם הרהיט יכול להיות שימושי?

 
כל רהיט יכול להיות שימושי, בין אם מדובר על רהיט שאין לכם או על רהיט כפול, זאת אומרת שתי ספות של שני מושבים או שתי כורסאות סלון וכולה. יש רהיטים חדשים יותר ויש רהיטים שימושיים יותר, כמו גם רהיטים שמתאימים יותר לעיצוב. נסו להשוות את כל הפרמטרים האלו בין כל הרהיטים שיש לכם ונסו להבין אלו רהיטים כדאי להשאיר ואלו כדאי לאחסן. הרהיטים הכי שימושיים והכי מעוצבים צריכים להישאר אצלכם בבית כאשר חשוב לזכור שההתאמה ביניהם חשובה, והשארת רהיט אחד יכולה לגרום להשארת רהיט אחר שמשלים אותו או מתאים לו בסגנון.
 

לכמה זמן נדרש האחסון?

 
לפני שאתם ממהרים להזמין שירותי אחסון ריהוט במחסן נסו להבין האם באמת האחסון הוא המוצא הטוב ביותר. לעתים הרהיטים יהיו במתאר הצפוף בביתכם רק כמה ימים ולמעשה אין סיבה לעבור את כל התהליך של הובלתם עד למחסן, אחסונם והוצאתם לאחר מכן. זה אמנם לא יקר מאוד אך זה יכול להיות סכום מבוזבז ועדיף לנשוך שפתיים כמה ימים ואפילו כמהשבועות, ולהמתין עד לכניסה לדירה גדולה יותר, העברתם או מכירתם לאדם אחר. כמובן שכאן יש צורך להבין מה העתיד הקרוב של אותם רהיטים וכך תוכלו לגבש החלטה נבונה יותר בהתאם.
 
אחסון רהיטים במחסן
 

איפה הרהיטים נמצאים?

 
כמו שהזכרנו בהתחלה, מספר הרהיטים והסיטואציה שנוצרה בבית עקב השארתם משמעותית מאוד אך כך גם הנגישות לבית. אם מדובר בדירה בקומה רביעית ללא מעלית הרי שיש כאן שיקול אחר לגמרי שקשור גם לשאלה היכן הרהיטים נמצאים עכשיו. אם הם עוד לא בבית שלכם אולי כדאי להעביר אותם למחסן ולא לעבור את הסיוט בהרמתם, שככל הנראה תדרוש מנוף, כמו למשל במקרה של קבלת ירושה או רהיטים ישנים מהבית הקודם.

 
לייעוץ חייגו כעת: 09-7408250.