כיצד להכין את הדירה שלכם לפני אחסון התכולה?

 
חושבים להשתמש בשירותי אחסון? כדאי שתדעו איך להתכונן. שימו לב בעיקר להבדלים בין שירותי אחסון שניתנים יחד עם שירותי הובלות, לבין כזה המבוצע על ידיכם באופן עצמאי.

אם אתם משתמשים בשירותי הובלות, תוכלו לקבל הצעת מחיר מסודרת גם על אריזת הציוד ופירוק והרכבת רהיטים. לחילופין, העברה עצמאית של התכולה למחסן ייעודי תדרוש רכישה של ארגזים, קרטונים, טושים, ניילון פצפצים וסרטי הדבקה.
 

מהציוד המיותר ועד מכשירי החשמל

 
תהליך ההכנה הוא לא כל כך שונה מהיערכות לקראת הובלה של הציוד. הנה כמה טיפים שיכולים לעזור לכם בכל אחד מהמקרים:
  • היפטרו מציוד מיותר - שירותי אחסון הם הזדמנות מצוינת לתרום לחברה ולהיפטר מכל הציוד המיותר שמפוזר ברחבי הבית. רכזו אותו בקרטונים או בשקיות ייעודיות, העבירו לארגונים שונים המפוזרים ברחבי הארץ או הציעו אותו לחברים ובני משפחה. תתפלאו לגלות כמה ציוד מיותר יש לכם בבית וכמה כסף אפשר לחסוך אם מעבירים אותו לתרומה.

  • רכזו כל תכולה בחלק אחר של הבית - הכנת הדירה לפני אחסון התכולה תחייב אתכם לעשות סדר ולרכז את הציוד בחלקים שונים של הבית. המטרה היא להקל גם על האריזה וגם על האחסון עצמו. בנוסף, אם תרכזו כל סוג של תכולה בחלק אחר של הבית תוכלו לסמן את הקרטונים והארגזים. כך תשמרו על סדר בתוך המחסן ותקלו על עצמכם בעתיד במהלך הפריקה.

  • נתקו מכשירי חשמל והשתמשו באריזות ייעודיות - מכשירי חשמל הם עקב אכילס של שירותי האחסון. כדי למנוע שחיקה, בלאי ותקלות מכאניות בלתי רצויות, נתקו אותם מכל רכיבי החשמל המחוברים ונסו להשתמש באריזות ייעודיות. הרחיקו את מכשירי החשמל מהקירות לפני שמגיעים המובילים וודאו שאף חלק לא נשאר מאחור.

השקיעו לפחות כמה ימים בהכנת הדירה. קחו חופש מהעבודה או הלימודים, בקשו עזרה מחברים ונהלו רשימה מסודרת. עקבו אחר הציוד שנכנס למחסן וסמנו את הפריטים החשובים.

 
הכנת דירה לאחסון